“Şifalı Eldivenler” ile Hastaları Tedavi Eden Şüheda Kaya Lüks Hayat Haberlerine Tepki Gösterdi

Ultra lüks hayatlarıyla herkesin dikkatini çektikten sonra MASAK radarına giren Dilan Polat ve Engin Polat çifti, haklarındaki kara para aklama iddiaları sonrası tutuklandı. Polat ailesinin davasıyla beraber pek çok ‘zengin’ fenomen mercek altına alındı. Bu isimlerden biri de ‘şifalı eldivenler’ ile hastaları tedavi ettiğini söylenen Şüheda Kaya oldu. Geçtiğimiz günlerde serveti ile gündeme gelen Şüheda Kaya ilk kez açıklamalarda bulundu.

Haklarındaki kara para aklama ve vergi kaçırma gibi iddialar sonrası gündeme bomba gibi düşen Dilan ve Engin Polat çifti pek çok suç yüzünden gözaltına alınmıştı.

Gözaltına uzun süreler ifadeleri alınan Polat ikilisi ve aile üyeleri sorgulamaların ardından çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

Dilan ve eşi Engin Polat’ın cezaevine gönderilmesinin ardından gözler Polat ailesi gibi kısa sürede büyük servet kazanan diğer fenomenlere çevrildi.

Şimdi de gözler; Özlem ve Tayyar Öz, Şulemsi olarak nam yapan Şule Kayatürk ve eşi Yasin Türk, Nevra Bilem gibi isimlere çevrildi.

Bu isimlerden bir tanesi de “Şifalı eldivenler” ile kapısını çalan hastaları tedavi ettiğini söyleyen Şüheda Kaya oldu.

2022 yılında ‘Canlandıran Şifa Kurumları’ adıyla alternatif tıp merkezi kurduğu söylenen Şüheda Kaya’nın taktığı eldivenlerle hastalara masaj yaparak şifa dağıttığı öne sürüldü.

Geçtiğimiz günlerde Gerçek Gündem ekibi tarafından yapılan bir haber ile beraber Şüheda ve eşi Cem Kaya’nın servetini incelenmişti.

2021 yılında şirketlerinde sermaye artırımı yapan Canlandıran Şifa Kurumları’nın mal varlığı toplamının 500 bin TL olduğu ifade edilmişti.

Kaya, hakkında yapılan “Şifalı eldiven üretip, satıyor. Hastalara da ‘bu eldivenleri nerenize kullanırsanız oranız canlanır’ diyor.” gibi haberlerin ardından sessizliğini bozdu.

Şüheda Kaya, Instagram hesabından yaptığı sözlü açıklamarına bu şekilde başladı?

“Siz nasıl bir karalama içine girdiniz beni, ülke olarak.” diyerek hakkında yapılan bu haberlere isyan etti.

Ardından “Yok para aklamak… Bunlar nedir kardeşim? Ben zaten atadan, deden varlığı olan bir insanım. Bunu bana zorla söyletiyorsunuz.” diyen Kaya şunları da söyledi:

18 yaşından beri söz konusu varlığına dokunmadığını dile getiren Şüheda Kaya “Ben ziynet eşyalarıyla doğmuşum. Bebekliğimde başlamışlar bana altın takmaya. Siz beni ne zaman gördünüz kat kat altınlarla, dolarlarla…?” dedi.

“Ben dava açarsam var ya, evet sizin tazminatlarınızla işte o mal varlığına alabilirim… Benim devletle ne alakam var?”

“Ortalık karışık olabilir. Ben kendim çalışıyorum, kendim kazanıyorum”

“Sosyal medya olmasa da biz tanınan, çevresi olan insanlarız. Benim için servet sahibi yazıyorlar, nerede servet?

“Yok muhafazakar kesimin Dilan Polat’ı, yok bilmem neyi… Arkadaşlar siz benimle dalga mı geçiyorsunuz? Ben hazmedemiyorum.

“Kim haksız kazanç sağlıyorsa, kim emekçinin hakkına giriyorsa Rabbim kat kat sorsun, devlet de sorsun.”

Siz Şüheda Kaya’nın açıklamaları hakkında neler düşünüyorsunuz?

Buyurun yorumlara…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir