‘Şahinler çetesi’nin darp görüntüleri ortaya çıktı

İstanbul Emniyeti Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Mehmet Şahin’in yönettiği ve kamuoyunda ‘Şahinler Çetesi’ olarak bilinen suç örgütüne 29 Eylül Cuma günü operasyon düzenledi. İstanbul merkezli 7 ilde düzenlenen operasyonda Mehmet Şahin de dahil 41 kişi şüpheli sıfatıyla gözaltına alındı.

DHA’da yer alan habere göre, İstanbul, İzmir, Muğla, Ankara, Ordu, Bartın ile Samsun’da 16 ruhsatsız tabanca, 660 mermi, 2 av tüfeği, 3 çelik yelek ile bir miktar uyuşturucu ve nakit paranın ele geçirildiği operasyon ile ilgili yeni görüntüler ortaya çıktı.

R.S. isimli bir kişinin 17 Şubat 2022 tarihinde H.A., U.V., S.D. ve O.K.A. isimli örgüt üyeleriyle tarafından bir mekanda darbedildiği yer alıyor. Olayı gerçekleştiren suç örgütü üyelerinin tamamının dün ve önceki gün düzenlenen operasyonlarda yakalandığı bildirilirken, eylemin hangi çıkar amacıyla gerçekleştirildiği ise belirtilmedi.

Yakalanan şüpheliler hakkında yürütülen işlemler devam ediyor. İfade işlemlerinin ardından şüphelilerin yarın adliyeye sevk edilmesi bekleniyor. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir