Kredi Kartıyla Aldıkları Benzin Yakalattı

Sarıyer’de kiliseye silahlı saldırı düzenleyen DEAŞ’lı Amirjon Kholıqov ile David Tanduev’in kullandığı aracın izini süren polis 27 Aralık 2023’te Başakşehir’den kredi kartıyla yakıt alındığını tespit etti. Gözaltına alınan kartın sahibi Tacikistan vatandaşı, iki teröristin adresini verdi.

Yenişafak’ın haberine göre Sarıyer’deki Santa Maria Kilisesi’nde 1 kişinin ölümüyle sonuçlanan saldırıyı gerçekleştiren DEAŞ’lı teröristlerin, 10 saatte nasıl yakalandığı ortaya çıktı. Olaydan sonra, DEAŞ’lı teröristler Amirjon Kholıqov (24) ve David Tanduev’in (37) kullandığı aracı takip eden Terörle Mücadele ve İstihbarat Şubesi ekipleri, teröristlerin hücre evine ulaşmak için aracın en son akaryakıt aldığı istasyonun izini sürdü. Teröristlerin Polonya plakalı araçla en son 27 Aralık 2023’te Başakşehir’den yakıt aldığı tespit edildi.

KREDİ KARTI ELE VERDİ

Alan daraltması yapan ekipler, akaryakıt istasyonuna gitti. Yakıtın nakit mi yoksa kredi kartı ile mi alındığı araştırıldı. Kartla alındığı belirlenince, kart sahibinin peşine düşüldü. Kartın Tacikistan uyruklu bir kişiye ait olduğu ortaya çıktı. Kart sahibinin ikamet adresi belirlenip eve baskın düzenlendi. Gözaltına alınan kart sahibi, kredi kartını kime verdiğini itiraf etti. Kartı kullanan kişilerin adres ve kimlik bilgilerini alan ekipler, belirlenen adrese baskın düzenledi. Kilise saldırısını düzenleyen DEAŞ’lı 2 terörist burada kıskıvrak yakalandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir