Pep Guardiola’dan İlkay Gündoğan’a: “Evliyim ama onu seviyorum”

Pep Guardiola, sözleşmesinin sonuna doğru yaklaşan orta saha oyuncusu İlkay Gündoğan’a ne kadar hayran olduğunu açıkladı. Guardiola, basın açıklamasında bulunduğu sırada, Gündoğan’a ilişkin “Onu seviyorum, ona bayılıyorum. Evliyim ama onu seviyorum” ifadelerini kullandı.

Guardiola, şöyle devam etti. “Onu seviyorum. Ona tapıyorum. Evliyim ama ona tapıyorum! İlkay çok önemli bir oyuncu. Sessizlikle liderlik ediyor, ancak yine de konuştuğunda herkes onu dinliyor. O mükemmel olarak tanımlanmış bir futbolcu. Gol ve asist duygusu olan bir hücumcu orta saha. Her zaman doğru pozisyonda. Aynı zamanda tutucu bir orta saha oyuncusu olarak da oynayabiliyor. İlkay, her anlamda olağanüstü bir oyuncu.”

Gündoğan’ın eşi Sara Arfaoui’nin İngiltere’deki yaşamdan sıkıldığı ve gelecek sezon başka bir ülkeye taşınmak istediği bildirildi. Barcelona, İlkay ile ilgilenen kulüpler arasında.

NE OLMUŞTU?

Pep Guardiola’nın Manchester City menajeri olarak ilk transferi olan İlkay Gündoğan, bu yaz yedi yıl sonra kulüpten ayrılabilir. Alman futbolcunun sözleşmesi sezon sonunda bitiyor ve Türk asıllı yıldız, gelecek sezon nerede oynayacağına henüz karar vermediğini itiraf etti. Guardiola, İlkay hakkında konuştu ve orta saha oyuncusunu ne kadar takdir ettiğini açıkça ortaya koydu.

Odatv.com

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*