İstanbul Sokaklarında GTA Esintileri: Polisi Peşine Takan Midibüs Ortalığı Birbirine Kattı

İstanbul’da çok sayıda araca çarptıktan sonra kaçan yolcu midibüsü polisi peşine taktı. Polisin silah doğrulttuğu midibüs şoförü Erhan Yöndemir, yeniden araçları sürükleyerek kaçmaya devam etti. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne ait olduğu öğrenilen özel halk midibüsü, Bahçelievler’de ekip aracı ile önü kesilerek durduruldu. Midibüs şoförü gözaltına alındı. 

Olay sonrası ölen ya da yaralanan olmadığı öğrenilirken, midibüsün çarptığı çok sayıda araç hasar aldı.

Olay, gece saatlerinde Pendik D100 Karayolu’nda meydana geldi.  İddiaya göre, Erhan Yöndemir’in kullandığı 41 J 4293 plakalı Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin bünyesinde görevli özel halk midibüsü, Pendik D-100 Karayolu’nda giderken henüz bilinmeyen nedenle aynı yönde giden araçlara çarptıktan sonra durmayarak yoluna devam etti. Araçları hasar alan sürücüler durumu polis ekiplerine haber vererek kaçan otobüsün peşine takıldı. Bir süre sonra bu takibe polis de katıldı.

Polis midibüsün önünü keserek silah doğrulttu

İhbar üzerine trafik polisleri Yöndemir’in kullandığı midibüsü durdurmak için takibe aldı. Trafik polislerinin ‘dur’ uyarılarına aldırış etmeyen şoför Erhan Yöndemir, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’ne kadar yoluna devam etti. Bu sırada köprüden de geçen özel halk midibüsünün D-100 Karayolu Okmeydanı mevkiinde önü kesildi. Polis ekipleri burada da midibüs şoförüne ‘dur’ ihtarında bulunsa da midibüs önündeki araçlara da çarparak yoluna tekrar devam etti. Polis ekipleri midibüs şoförünün durması için havaya uyarı ateşi açtı.

Polis aracıyla önü kesilerek durduruldu

Polis ekiplerinden kaçan midibüs şoförü Yöndemir, D-100 Karayolu’ndan ayrılarak Behçelievler, Fetih Caddesine doğru girdiği anda ekip aracı tarafından önü kesildi. Midibüs polis otosuna çarparak durdu. Polis ekipleri midibüste bulunan sürücü Erhan Yöndemir’i araçtan indirerek gözaltına aldı. Gözaltına alınan Yöndemir ifadesi alınmak üzere polis merkezine götürüldü. Polis ekipleri özel halk midibüsünde bir süre inceleme yaptı. Polisten kaçan Yöndemir’in kullandığı midibüsün lastiğinin parçalandığı görüldü. Polisten kaçan midibüs şoförünün çok sayıda araca çarparak hasar verdiği öğrenildi. Polis ekiplerinin incelemesinin ardından özel halk midibüsü çekici yardımıyla otoparka çekildi.

Midibüsün araçlara çarparak sürüklediği an telefon kamerasına yansıdı. Görüntülerde polisin araca silah doğrultarak ‘araçtan in’ uyarısında bulunduğu görülüyor.?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir